Sitodruk

Sitodruk jest techniką graficzną, dzięki której można wykonywać wielokolorowe nadruki na różnorodnych powierzchniach, między innymi tkaninach, papierze, plastiku. Farba drukowa rozprowadzana jest na całej powierzchni matrycy. Za pomocą przesuwającego się po niej rakla jest przeciskana przez wolne oczka siatki bezpośrednio na podłoże drukowe – tak powstaje obraz. Do druku używamy głównie farb wodnych i rozpuszczalnikowych.

Zalety sitodruku:
– Nasycenie barw. W przeciwieństwie do innych technik druku seryjnego sito wyróżnia się bardzo wyrazistymi i nasyconymi kolorami.
– Trwałość nadruku. Nadruki takimi farbami na odzieży gwarantują trwałość podczas używania i wielokrotnego prania.
– Szerokie zastosowanie. Metoda sitodruku pozwala nam nanosić wzory na wielu rodzajach artykułów np.: na odzieży, torbach, parasolach, czapkach.

Tampodruk

Tampodruk to technika druku polegająca na nakładaniu farby drukarskiej za pomocą miękkiego gładkiego stempla zwanego tamponem. Farba pobierana jest z metalowej lub polimerowej matrycy z wytrawionym wzorem. Za pomocą tamponu o odpowiednim kształcie wykonywany jest nadruk na różnego rodzaju powierzchniach.

Zalety tampodruku:
– Precyzja. Metoda ta sprawdza się znakomicie podczas wykonywania nadruków na małych gadżetach typu brelok, długopis, pendrive. Zapewnia wówczas dużą dokładność nawet przy drobnych elementach.
– Szerokie zastosowanie. Tampodruk może być używany na każdym materiale (plastik, metal, szkło, drewno), a ponadto na każdej powierzchni, w tym nierównej i niezbyt regularnej.
– Cena. Tampodruk to najtańsza metoda znakowania artykułów reklamowych. Pozwala znacząco obniżyć koszty promocji firmy.

Haft komputerowy

Haft komputerowy to bardzo trwała forma zdobienia, nadająca odzieży niepowtarzalny wygląd.

Zalety haftu:
– Precyzja i powtarzalność. Dzięki komputerowi, który steruje procesem haftowania, przeszycia są wykonywane bardzo precyzyjnie. Dlatego mamy też możliwość dokładnego odtwarzania tego samego wzoru.
– Trwałość. Haft komputerowy to niezwykle trwały sposób znakowania. Jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne, można go bez obaw prać i prasować.
– Wierność kolorów i kształtów. Możemy realizować zamówienia na hafty do 12 kolorów. Dzięki haftowi w technice 3D można uzyskać bardzo efektowne, wypukłe logotypy.
– Szerokie zastosowanie. Za pomocą haftu komputerowego można znakować wiele rodzajów upominków reklamowych, m.in. czapki, koszulki, koce, ręczniki, plecaki, torby i wiele innych.

Grawer laserowy

Grawerowanie to jedna z najstarszych metod znakowania. Obecnie, dzięki sterowanej komputerowo wiązce laserowej, grawer laserowy umożliwia niezwykle precyzyjne usunięcie wierzchniej warstwy znakowanego przedmiotu. Nasza drukarnia dysponuje laserami typu YAG i CO2.

Zalety graweru:
– Trwałość. Grawerowanie laserowe to jedna z najtrwalszych metod znakowania. Logotyp naniesiony tą techniką nie ściera się, ponieważ jest on delikatnie wklęsły.
– Szybkość znakowania. Technika ta pozwala na znakowanie nawet bardzo dużych ilości artykułów w krótkim czasie. Jest to możliwie dzięki stosunkowo łatwemu etapowi przygotowania maszyn do pracy, a także samemu grawerowaniu sterowanemu komputerowo.
– Uniwersalność.Grawerowanie laserowe można wykonywać w metalu, drewnie, szkle, skórze, kartonie i tworzywach sztucznych.

Termotransfer

Termotransfer jest techniką pozwalającą na wierne i trwałe odwzorowanie wielokolorowych nadruków na tkaninach poprzez wgrzanie w materiał wcześniej przygotowanego projektu. Logotyp, który wcześniej został umieszczony na specjalnym papierze termo transferowym, przenoszony jest na materiał przy użyciu prasy termicznej w bardzo wysokiej temperaturze.

Zalety termotransferu:
– Wysoka jakość nadruku. Pół-automatyczny druk na materiale transferowym pozwala na osiągnięcie idealnego efektu nawet przy najbardziej skomplikowanych projektach. Nadruk wykonany tą techniką posiada dużą ostrość małych elementów, cienkich linii i drobnego tekstu. Obraz odznacza się wysoką wiernością kolorów.

Druk bezpośredni

Druk Bezpośredni to wysoce zautomatyzowana technika zdobienia ceramiki reklamowej. W odróżnieniu np. od kalkomanii ceramicznej proces nanoszenia nadruku nie wymaga dodatkowego nośnika w postaci kalki. Drukowanie odbywa się bezpośrednio na powierzchni ceramiki. Dzięki temu koszty zdobienia w tej technice są wyraźnie niższe. Zdobienia nanoszone za pomocą druku bezpośredniego wypalane są w temperaturze ok 800 °C co gwarantuje odporność nadruku na zmywanie w zmywarkach.

Zalety:
– niskie koszty druku
– nadruk odporny na zmywanie w zmywarce (z wyjątkiem nadruków na powierzchniach szklanych, metalowych oraz plastikowych)
– idealna dla motywów w pełnych kolorach

Kalkomania ceramiczna

Popularna technika zdobienia kubków wykorzystująca metodę sitodruku pośredniego. Zdobienia nanoszone są na kubek przy pomocy specjalnego papieru (kalki). Niepodważalnymi zaletami tej metody jest możliwość zdobienia dużej powierzchni kubka i uzyskania efektu zdjęcia oraz rastrów.

Zalety:
– duża powierzchnia reklamowa,
– możliwy efekt zdjęcia i rastrów ,
– możliwość personalizacji,
– nadruk odporny na zmywanie w zmywarce (z wyjątkiem nadruków na powierzchniach szklanych i nadruków z wykorzystaniem farb złotych oraz platynowych).

Tłoczenie

Technika znakowania polegająca na przeniesieniu wybranego wzoru z matrycy na produkt przy udziale dużego ciśnienia i wysokiej temperatury. Tłoczenie wykonywane jest zazwyczaj na wszelkiego rodzaju materiałach skórzanych, bądź skóropodobnych, a także tekturze i tworzywach. Tłoczenie można wykonać na sucho – odbijając jedynie samą matrycę w materiale, bądź za pomocą folii tzw. “color stamping” – najczęściej w kolorze złotym lub srebrnym. Matryca wykonywana jest w cenie przygotowalni.

Zalety:
– Trwałość – niezwykła trwałość logotypów dzięki termicznemu i mechanicznemu odkształceniu powierzchni produktu podczas nanoszenia znakowania
– Estetyka – tradycyjna metoda kojarzona z wysoką jakością i starannością wykonania

Dołącz do sprawdzonego zespołu i przekonaj się sam, jak łatwo, szybko i bezpiecznie zamówisz materiały promocyjne u nas.
Zapraszamy do zapoznia się z ofertą w naszym sklepie.